دفاع شخصی . سلاح سرد . آکروبات . بدن سازی رزمی و…

کونگ فو توآ مدیسه

دفاع شخصی . سلاح سرد . آکروبات . بدن سازی رزمی و…

*اگر بخواهید جسم را به قدرت، به زیبایى، به توانایى، به بروز قدرتها و استعدادهاى گوناگون برسانید، باید ورزش كنید.

مختصری از زندگی نامه پروفسور ابراهیم میرزایی

پروفسور ابراهیم میرزایی
پروفسور ابراهیم میرزایی

ابراهیم میرزایی متولد ۱۳۱۸ است که پدرش اهل رشت و مادرش اهل گرگان بوده است . و در سال ۱۳۳۷ دبیرستان نظام را در سن ۱۸ سالگی به اتمام رسانده است . در سال ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۴ دانشکده افسری را در نیروی مخصوص کماندویی به اتمام رسانیده است . در این دوره وی به عنوان واحد ورزش کاراته را تا پایان کمربند سبز در کاراته گذرانده است . وی از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۴۹ تقریباً ۹ دوره ی خارجی دیده است .

در عرض این پنج سال آموزش نیروهای مخصوص را در کشورهای امریکا ، انگلیس ، فرانسه ، ژاپن ، کره ، لبنان و اسراییل غاصب و آخرین آن در تایوان و مرکزکونگ فو کاراتو لیانگ فو گذرانده است . وی پس از آموزش رزمی و فنون نبرد تن به تن کاراته گوجوریو وتکواندو که در آن زمان فقط برای نیروهای مخصوص نظامی مجاز بود را به اتمام رسانده و در سال ۱۳۴۷ دان ۷ افتخاری کاراته را از ژاپن کسب و در سال ۱۳۴۸ مشکی دان ۴ تکواندو را دریافت می کند . در صحت و سقم شروع فعالیت کاراته و تکواندو وی که زیر نظر چه استادی کار نموده است اطلاعات دقیق و روشنی در دست نیست ولی این دوره ها را مربیان انگلیسی ، ژاپنی ، کره ای و امریکایی در دانشکده نظام آموزش می دادند و آنچه مسلم است وی تا سال ۱۳۵۱ که به تنظیم کتاب کاراته و ذن پرداخته است در کاراته گوجوریو دان ۷ را داشته و آنرا تحت نظر خود در یگان رزم تن به تن نیروی زمینی آموزش می داده است و در همان کتاب از کونگ فو و بعضاً از کونگ فوکاراتو نام برده است . فعالیت کونگ فو توآ ابتدا در تیپ نوحد در اواخر سال ۱۳۵۱ به صورت کونگ فو کاراتو و دوره های رنجر ، جنگ تن به تن و زنده ماندن در شرایط سخت انجام می شد و چون میرزایی فرمانده این یگان بود با بدترین شرایط سعی می کرد نیروهای مخصوص را آموزش بدهد . میرزایی آموزش دوره مخصوص خودش را زیر نظر انگلیسیها و دوره موانع و سقوط آزاد را زیر نظر مربیان امریکایی گذرانده بود . بعداً به عنوان اصلی ترین مرد این دوره ها فرماندهی یگان را به عهده گرفت . وی مردی سریع ، پر جنب و جوش و محکم بود .

هر ساله از میان افسران زبده رنجر ، دلتا فورس ، کلاه سبزها ، موساد و کلاه قرمز ها از امریکا ، ایران اسراییل غاصب و انگلیس تعدادی نیرو به نام کمربند سیاهان کونگ فو کاراتو که مقر آن در تایوان و در معبد متعلق به لیونگ فو بود اعزام می شدند. در این معبد آموزش های سخت را تحت همان عنوان کونگ فو کاراتو آموزش می دیدند . استاد میرزایی در سال ۱۳۴۹ به این مرکز برای فراگیری دوره فوق اعزام شد. وی دارای کمربند مشکی خط قرمز از تایوان از این مرکز می باشد. بعد از اینکه استاد میرزایی از دوره فوق بازگشت، تز خود را با توجه به دکترای افتخاری کاراته از ژاپن اعلام کرد. استاد میرزایی در حد فاصل سال های ۴۷ و ۴۸ دوره ی دافوس را در کشور کره گذرانید و در همین دوره دان ۴ افتخاری تکواندو را گرفت تز علمی کونگ فو توآ را استاد در سال ۱۳۵۲پایان رساند .

در حال حاضر سبک توآ یکی از پرطرفدارترین سبکهای رزمی در ایران میباشد و در جهان نیز طرفداران ، این سبک را با نام کونگفوی ایرانی.توا میشناسند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اگر در یك جمله‏ ى كوتاه از من بپرسند كه شما از جوان چه مى‏خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش.